Pondělí 30. listopad 2020
Svátek má Ondřej

Ústecký kraj - Policisté v Ústeckém kraji v poslední době opět zaznamenali případy podvodných phishingových e-mailů.

Policisté upozorňují občany, že u podobných e-mailových zpráv se zpravidla nejedná o aktivitu bankovního ústavu, ale o snahu pachatelů získat citlivé údaje klientů elektronického bankovnictví, které mohou být v budoucnu zneužity.

Jeden z těchto podvodů vyšetřují chomutovští policisté. Neznámý pachatel zaslal poškozenému e-mailovou zprávu s informací, že byla zjištěna podezřelá aktivita s jeho účtem. Zpráva vypadala jako oficiální žádost banky o zabezpečení bankovního účtu.

Přes odkaz zaslaný v e-mailu se poškozený s použitím citlivých údajů přihlásil do internetového bankovnictví vypadajícího jako oficiální stránky banky. Zde byl vyzván k dalšímu ověření prostřednictvím mobilního telefonu. Poškozený transakci potvrdil, místo ověření zabezpečení však byla z jeho účtu odeslána platba ve výši několika desítek tisíc korun.

"Důležité je na podobné e-maily nereagovat, neotvírat odkazy v podobných e-mailových zprávách a tímto způsobem nesdělovat žádné citlivé údaje, číslo účtu, heslo, PIN apod.! Bankovní ústavy zpravidla nepožadují ověření či změnu citlivých údajů prostřednictvím e-mailu. V případě pochybností doporučujeme vše v bance ověřit," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací