Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

Chomutov - Policejní vyšetřovatelka zahájila trestní stíhání 51letého muže, který měl v pátek na sídlišti Březenecká ohrožovat svou kamarádku nožem.

Podle zjištění policistů si Chomutovan měl nejdřív o deset let starší známou pozvat na návštěvu k sobě domů, kde spolu pak popíjeli alkohol. Po nějaké době muže popadl vztek.

"Dotyčnou ženu měl začít ohrožovat nožem doneseným z kuchyně a přitom jí hrozit i zabitím. Vystrašené ženě se však podařilo z bytu utéct na chodbu panelového domu. Na místo pak jeden z obyvatel domu přivolal hlídku Městské policie Chomutov, která následně přivolala i hlídku Policie ČR. Policisté podezřelého zadrželi a umístili do policejní cely," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Zjevně podnapilý muž se s pobytem za mřížemi nechtěl smířit a začal tam tzv. vyvádět. Mimo jiné měl vylézt na mříže a mlátit do bezpečnostní kamery umístěné v cele. Ta byla jeho počínáním poškozena. Škoda je předběžně vyčíslena na dva tisíce korun.

Další den si agresor od komisařky vyslechl obvinění z trestného činu nebezpečné vyhrožování. S ohledem na skutečnost, že při výhružkách měl použít zbraň, mu v případě uznání viny soudem hrozí vyšší trestní sazba. Za mříže by mohl být poslán až na tři roky.

"Kromě trestního stíhání se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat ještě z přestupku, který spočívá v poškození kamery v policejní cele," uzavřela policejní mluvčí.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací