Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

Chomutov - V minulém týdnu chomutovští policisté ihned po činu zadrželi muže, který se měl během několika hodin dopustit opakovaně protiprávního jednání.

Nejprve měl v odpoledních hodinách na sídlišti v Chomutově ze stěny provozovny firmy zabývající se výrobou a opravami elektronických zařízení násilím odstranit a odnést bezpečnostní kameru v hodnotě téměř 5 tisíc korun.

"Následně se podle sděleného obvinění po několika hodinách na místo vrátil, aby se tam do stejného objektu vloupal a připravil si k odcizení další věci, například vrtací kladivo v hodnotě 4 tisíc korun. Na místě ho však překvapila přivolaná policejní hlídka, která ho po čtvrté hodině ranní zadržela přímo při činu," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Podezřelý, který měl navíc poškozením dveří při násilném vniknutí způsobit škodu ve výši cca 3 tisíce korun, byl tak umístěn do cely a vyšetřovatel mu již sdělil obvinění z trestného činu krádeže. Kromě toho podal na 26letého Chomutovana, který byl i v minulosti za krádež již odsouzen, podnět ke vzetí do vazby. Státní zástupce i soudce se s podnětem ztotožnili a dotyčný tak na výsledek vyšetřování bude čekat za mřížemi.

"Vzhledem k tomu, že obviněný se měl krádeže dopustit v době vyhlášeného nouzového stavu státu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, hrozí mu v případě odsouzení až osmiletý trest odnětí svobody," uzavřela policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací