Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

Chomutovsko - Policisté v uplynulých dnech na Chomutovsku řešili oznámení o shromažďování občanů ve veřejně dostupných prostorách a navíc bez nařízené ochrany úst a nosu.

K jednomu z případů došlo v pátek večer v malé obci na Klášterecku. Tam se v budově tělovýchovné jednoty konala oslava, na níž bylo přítomno celkem 18 lidí včetně dětí. Přítomní neměli zakrytý obličej, jak ukládá nařízení vlády z minulé středy. Vyplývá z něho povinnost mít ve veřejných prostorách zakrytá ústa a nos.

"K obdobnému oznámení vyjížděli v neděli večer i chomutovští policisté. Na sídlišti Kamenná se sešlo sedm lidí, aby si ve společných prostorách panelového domu zahráli karty. Opět všichni bez jakékoli ochrany obličeje," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Kromě povinnosti mít mimo bydliště zakrytá ústa a nos přitom vláda ČR rozhodla s účinností od 16. března 2020 o zákazu volného pohybu osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, nezbytných cest za rodinou a dalších nezbytných cest, například k obstarání základních životních potřeb. Ani jeden z výše popsaných případů do těchto výjimek nespadá.

"Policisté tedy oba případy zadokumentovali a oznámili správnímu orgánu k projednání přestupku," uzavřela policejní mluvčí.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací