Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

ČR - Státní zdravotní ústav zjistil, že je jeho jménem rozesílán dopis, kterým jsou nařízena k ochraně před zavlečením nového koronaviru 2019 – nCoV ze zahraničí ochranná opatření.

Informace, které jsou v dopise uváděny, jsou nepravdivé a zavádějící. "Státní zdravotní ústav se důrazně distancuje od předmětného sdělení a zároveň přistoupil v této věci k podání trestního oznámení," uvedl Pavel Březovský, ředitel Státního zdravotního ústavu (SZU).

Dopis není vytištěn na hlavičkovém tiskopisu SZU, ani SZU není oprávněn podobná opatření vydávat. Podpis ředitele Ústavu je zfalšován. Veškerá opatření jsou vydávána pouze Ministerstvem zdravotnictví.

Státní zdravotní ústav zveřejňuje aktuální informace k problematice koronaviru na svých webových stánkách www.szu.cz a dále také zřídil informační telefonickou linku, kam se mohou občané obrátit, pokud potřebují v souvislosti s koronavirem poradit.

Infolinka je k dispozici denně od 9 do 21 hodin na telefonním čísle: +420 724 810 106.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací