Neděle 24. leden 2021
Svátek má Milena

Ústí nad Labem - Během druhé vlny koronavirového opatření strážníci mimo pravidelného zásobování dezinfekčními prostředky domovů pro seniory, základních škol a mateřských škol, řešili také přestupky, které se týkaly vládního nařízení v souvislosti s nouzovým stavem.

V období mezi 5.10. 2020 a 18.11.2020, bylo hlídkami strážníků řešeno celkem 512 těchto přestupků. Nejčastěji se strážníci setkali s porušením zákona u povinnosti nosit zakrytá ústa a nos rouškou, nebo jiným vhodným způsobem, a to v 258 případech.

Ve 176 případech bylo občany porušeno nařízení zákazu nočního vycházení, ve 37 případech konzumovali lidé alkoholické nápoje na veřejnosti a v 33 případech se občané neoprávněně shlukovali ve vyšším počtu, než povolovalo vládní nařízení. V ostatních případech se jednalo o překročení nařízené zavírací doby restaurací a neoprávněné provozování prodejních stánků.

V 245 případech strážníci řešili drobnější přestupky domluvou, ve 186 případech bylo přestupkové jednání předáno k dořešení příslušnému správnímu orgánu a 81 přestupků řešili strážníci uložením blokové pokuty na místě. V porovnání s jarním obdobím nouzového stavu řešili strážníci o 72 přestupků méně, než ve druhém období tohoto nouzového opatření.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací