Úterý 26. květen 2020
Svátek má Filip

Ostravsko - „Beru prášky, takže můžu,“ řekla s úsměvem dívka poté, co surově zbila spolužačku. Napadená dívka byla při vědomí, ale v obličeji měla podlitiny a byla roztřesená.

Nevídanou surovost zažila 11. září 2019 mladá dívka na prodejně v Ostravě-Porubě. Hlídka městské policie zde vyjížděla v ranních hodinách poté, co byla na tísňovou linku oznámena rvačka dvou nezletilých dívek.

Svědek celou situaci popsal slovy: „Slyšel jsem hlasitý křik a následně viděl, jak u vstupu do prodejny stojí dvě dívky, kdy jedna tu druhou dost surově mlátila pěstmi. U toho křičela, že ji zabije, čemuž jsem chvílemi z jejího chování i věřil. Naštěstí se nám je podařilo vzápětí od sebe odtrhnout.“

Napadená dívka byla při vědomí, ale stěžovala si na silnou bolest hlavy a nevolnost. Byla roztřesená a v obličejové části měla podlitiny. Hlídce sdělila, že byla napadena svou spolužačkou. „Smála jsem se tady ještě s dalšími spolužačkami, když nás ona okřikla, ať se chováme slušně a po krátké výměně názoru mě začala mlátit, pak už si toho moc nepamatuju.“ Dívku si k dalšímu ošetření převzali přivolaní zdravotníci. Její slova potvrdily také ony zmíněné další dvě dívky, které byly svědkyněmi incidentu.

Nejklidněji ze všech však překvapivě působila samotná patnáctiletá útočnice. Její prvotní reakce byla, že vzala do ruky mobilní telefon se slovy: „Moment, jen zavolám matce, ať mě tady vyzvedne a vezme mi cestou cigára.“ Poté dodala, že její matka o jejím kouření ví a že bere léky na potlačení agresivity. Cigarety jí dle jejich slov pomáhají v uklidnění. Po celou dobu se u ní neprojevil ani náznak lítosti z události, která se stala, usmívala se a měla z toho legraci. A první slova po příchodu své matky? Ty dcera směřovala na cigarety… Celá událost byla k dalšímu šetření předána Policii ČR.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací