Úterý 26. květen 2020
Svátek má Filip

Most - Po 22. hodině uviděla motohlídka strážníků při kontrolní činnosti u nádraží ČD muže, který přelezl zábradlí a pravděpodobně se chystal skočit z mostu. Strážníci okamžitě kontaktovali pracovníka operačního střediska městské policie, který o události informoval Policii ČR a zdravotnickou záchrannou službu.

Mezitím strážníci s mužem navázali kontakt a zahájili vyjednávání s cílem rozrušeného muže zklidnit a dostat do bezpečí. "Muž po chvíli začal se strážníky mluvit a svěřil se, že chce ukončit život, protože je v tíživé situaci, o všechno přišel a nemá důvod dál žít. Strážníci muže nechali mluvit a nakonec se jim podařilo ho přesvědčit, aby se vrátil a přelezl zábradlí zpět," uvádí k případu Veronika Loucká z mostecké městské policie.

"Strážníci Městské policie Most jsou instruováni v jednání s osobami se sebevražednými úmysly. Znají způsob jednání a další taktické zásady, které při podobném zásahu pomáhají zachraňovat životy lidí v okamžité tíživé situaci. V těchto případech bývá policejní práce těžší než obvykle," dodává Veronika Loucká.

Událost si se všemi poznatky převzal policista Policie ČR a čtyřicetiletého muže odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací