Pátek 3. duben 2020
Svátek má Richard

Most - Dvě hodiny po půlnoci přijalo operační středisko městské policie na lince 156 oznámení, že oznamovatel vidí silně podnapilou ženu s dětským kočárkem. Na místo byly vyslány dvě motohlídky strážníků. Strážníci provedli kontrolu okolí uvedeného oznamovatelem a po chvíli zajistili dvě osoby s kočárkem, ve kterém spalo malé dítě.

U obou osob, které jevily známky těžkého stupně opilosti, byla provedena orientační dechová zkouška. Alkohol tester naměřil 2,82 promile u muže a 2,93 promile u ženy.

"Vzhledem k tomu, že rodiče nebyli schopni v tomto stavu o nezletilého řádně pečovat, vyzvali je strážníci, aby kontaktovali rodinného příslušníka a dítě mu předali. Žena toto řešení odmítala a vzala dítě do náruče, že se o něj postará. Z důvodu těžké opilosti matky, kdy nebyla schopna ani stát, strážníci vrátili dítě do kočárku a opakovaně uklidňovali ženu, aby dítě nebrala zpět do náruče, že bude lepší, když zůstane v kočárku. Na místo se dostavila pohotovostní pracovnice odboru sociálních věcí oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) a zároveň příbuzná rodičů, která si dítě převzala," uvádí k případu Veronika Loucká z Městské policie Most.

Oba rodiče jsou podezřelí ze závažného porušení povinností vyplývajících z rodičovské zodpovědnosti, ze kterého se hned druhý den byli povinni zodpovídat oddělení sociálně právní ochrany dětí. OSPOD následně situaci vyhodnotí a přijme další opatření.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací