Neděle 16. únor 2020
Svátek má Ljuba

Brněnsko - Městští strážníci řešili během víkendu několik zajímavých případů. Přehled víkendových událostí ze dne 28. července 2019.

Záchranné složky se podílely na oživování muže, který se topil v Brněnské přehradě

Člun poříční jednotky městské policie i bystrcká autohlídka strážníků vyrazily v pátek večer ke Kozí horce, a to hned po telefonátu, podle něhož se v Brněnské přehradě topil muž. Staršího Brňana objevili záchranáři a strážníci se zapojili do resuscitace. Hlídky městské policie se podílely na srdeční masáži i na použití defibrilátoru. Díky úsilí vodní záchranné služby, zdravotnické záchranné služby i strážníků bylo oživování úspěšné. Sanitka potom muže dopravila do nemocnice.

Strážníci znovu odchytávali kozy v Líšni, kozy lezly po mostě a pásly se u tramvajové trati

Travnaté plochy u líšeňské zastávky Kotlanova o uplynulém víkendu plnily funkci pastvin. Hlídky městské policie tam během soboty a neděle třikrát vyjížděly kvůli zaběhlým ovcím a kozám. Stejný byl i počet telefonátů na linku 156 od kolemjdoucích, kteří během soboty a neděle zhodnotili, že stádo spásající zeleň by se nemělo potulovat kolem tramvajových kolejí. To však nebyl jediný prostor, kam se přežvýkavci uchýlili. V neděli dopoledne okupovali dokonce i mostní konstrukci nad tratí. Kozy a ovce po sobě zanechaly i nezaměnitelné stopy v podobě bobků, které trousily po chodnících u zastávky i na blízkém sídlišti. Strážníci z místní lokality již stádo dobře znají, protože v poslední době utíká opakovaně. Snadno proto určili majitele a přesvědčili se, že ohradu stále ještě nevybavil petlicí nebo jiným mechanismem zabraňujícím úniku zvířat. Ve všech případech proto předali podklady správnímu orgánu pro důvodné podezření z přestupku.

Sousedské vztahy prý narušil lak na vlasy

Spletitý sousedský spor zatěžuje soužití obyvatel domu v Černých Polích. Staré křivdy i nové hádky tam řešila v sobotu dopoledne hlídka městské policie. Pětapadesátiletá žena si stěžovala, že ji patnáctiletý soused údajně zatlačil do jejího bytu a držel ji pevně za ruce. Chlapcova jednačtyřicetiletá matka oponovala, že takto zareagoval na situaci, kdy mu žena nastříkala do očí lak na vlasy. Udělala to prý proto, že děti běhají po chodbě, bouchají dveřmi a dívají se jí do bytu, když svými vstupními dveřmi větrá. Starší z obou žen zase údajně ztrpčuje život svému okolí tím, že si zve domů hlučné kamarády, se kterými až do noci pije alkohol. Dveře od bytu prý nezavírá ani v přítomnosti pánských návštěv. Děti potom z chodby vídají nahé muže. Vztahy mezi sousedy jsou dlouhodobě neutěšené, a strážníci proto případ postoupili do správního řízení.

Mladá trojice v restauracích údajně poškodila výlohu i trampolínu a poprala se

Hlídku poříční jednotky zastavil v pátek večer při kontrole Přístavní ulice pětačtyřicetiletý muž a postěžoval si, že ho v místní restauraci napadli dva muži a jedna dívka. Po hádce s nimi prý dostal od jednoho z mladíků dvě rány do obličeje a dívka mu údajně rozbila o hlavu květináč. Tím potom prý mrštila do výlohy restaurace a rozbila ji. Tři mladí lidé ve věku od 17 do 24 let tvrdili, že napadeni byli oni a pouze se bránili. Během rozhovoru oslovil strážníky provozní jiné restaurace a upozornil, že u něj cizinci před chvílí byli také, obtěžovali prý ostatní hosty, chovali se hlučně a jeden z mužů údajně poškodil trampolínu. Strážníci vzhledem k výši způsobených škod přivolali státní policisty a případ jim předali s podezřením na trestný čin.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací