Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

Most - Mostečtí kriminalisté objasnili tři loupeže, jedna se stala v lednu, dvě v únoru, všechny v Mostě. Na objasnění pracovali kriminalisté intenzivně, vyhodnocovali poznatky, získané informace i kamerové záznamy v obci. Loupeže měli spáchat dva mladiství, z toho jednu společně.

Oba mladiství měli spolu koncem ledna v odpoledních hodinách v ulici Zdeňka Štěpánka přistoupit k ženě, která se pohybovala za pomocí francouzské hole a ve druhé ruce měla tašku na kolečkách. "Dvojice se chtěla tašky zmocnit a jeden z mladíků měl ženu udeřit do hlavy a druhý se snažil tašku ženě vytrhnout, což nakonec učinil. Poté oba utekli, tašku prohledali. Odcizili z ní peněženku a následně ji odhodili na trávník. Ke zranění seniorky naštěstí nedošlo," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ludmila Světláková.

Další loupež se stala začátkem února v ulici Maxe Švabinského. Tam jeden z dvojice měl sám v podvečerních hodinách na chodníku přistoupit zezadu k důchodkyni a uchopit za tašku, kterou měla v ruce. "Došlo k přetahování o tašku a následnému pádu ženy na zem. Mladíkovi se podařilo tašku získat a z místa utekl. Na útěku mu z tašky vypadla peněženka s hotovostí a doklady. Paní utrpěla zranění a byla převezena do nemocnice," uvedla mluvčí policistů.

V Mostecké ulici Pionýrů měla být přepadena o pár dnů později počátkem února starší žena, která šla o holi po chodníku v blízkosti domu. Bylo krátce po 15. hodině, když si druhý z dvojice mladistvých spolu s další osobou ženu vytipovali a domluvili se spolu na odcizení kabelky, aby získali peníze. "Jeden hlídal a druhý měl ženě kabelku vytrhnout z ruky takovou silou, že důchodkyně upadla na zem, kde zůstala ležet. Oba mladíci z místa utekli a byli pronásledováni dvěma náhodnými svědky, kteří si všimli ležící ženy i prchajících mladíků. Ti na útěku kabelku odhodili. K zadržení dvojice nedošlo," řekla k případu Ludmila Světláková.

Poškozená utrpěla zranění a skončila v nemocnici. Policie obvinila oba mladistvé z provinění loupeže, podíl další osoby z loupeže v ulici Pionýrů je stále v šetření policie. Vyšetřovatel podal u dvojice podnět k návrhu na vzetí do vazby a soud rozhodl o vazebním stíhání obou obviněných.

"Policie tímto děkuje oběma mužům, kteří nebyli lhostejní, aktivně zajistili lup a zraněné ženě poskytli pomoc," vzkázala mluvčí Policie ČR.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací