Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

Teplice - Ve vazební věznici skončil 25letý recidivista, který je podezřelý z majetkové trestné činnosti, které se dopouštěl v Bílině. V polovině října využil spánku muže upoutaného na invalidní vozík a odcizil mu příruční tašku s mobilními telefony, doklady a penězi.

Koncem listopadu vnikl do bytu, ze kterého si odnesl žehličku, brusku, kabát a vodovodní baterii, dva dny nato vnikl na oplocený pozemek poškozené firmy a následně se vloupal do kanceláře, ze které odcizil notebook a dva mobilní telefony.

"V krádežích pokračoval i nadále, na sídlišti využil toho, že jedna z nájemnic odemkla vchodové dveře, vešel s ní do paneláku a v suterénu se vloupal do tří sklepů, nenašel v nich ale nic cenného. Vloupal se proto do sklepa v jiném domě, kde ukradl zahradní stolek a ruční nářadí. V dalším panelovém domě odcizil ze sklepa staré roztrhané oblečení sloužící jako hadry na vytírání a kovový řetěz z visacího zámku," popisuje Daniel Vítek, mluvčí teplických policistů.

Posledních dvou zatím prokázaných krádeží se dopustil v polovině prosince, kdy v suterénu panelového domu vnikl do místnosti bývalého mandlu, odkud odcizil uložené vánoční dárky. Tentýž den z místnosti v suterénu jiného domu sloužící jako sklad ukradl další zabalené vánoční dárky.

"Okradené lidi připravil o věci za téměř čtyřicet tisíc korun, více jak dvacet tisíc budou muset vynaložit na opravy poškozeného majetku. Za přečiny krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody hrozí obviněnému až tříletý trest odnětí svobody," dodal policista.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací