Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

ČR – Polámané stromy, potrhaná elektrická vedení. K tomu možné škody na majetku a některých budovách. Takové škody se očekávají, až na naše území v neděli večer dorazí pozůstatky orkánu Sabine.

Před následky silného větru varují meteorologové. Naposledy své odhady ještě upřesnili a předpokládají, že vítr bude ničivější, než původně mysleli. Velké nebezpečí bude hrozit v celém Česku už od nedělních večerních hodin. Nejhorší situace potom bude v pondělí přes den.

Lidé poznají zbytky orkánu na našem území třeba tím, že se jim bude ve větru hůře chodit. Měli by být opatrní, hrozit bude úraz od poletujících předmětů. Komplikace nastanou v dopravě. Nejspíš budou padat stromy, které omezí průjezdnost komunikací. Řidiči nákladních automobilů s velkou plochou by měli být ještě opatrnější. Na otevřených úsecích jim může hrozit i převrácení.

Doporučuje se sledovat vývoj situace, sledovat dopravní zpravodajství. Vhodné je zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod.

Nezdržujte se a neparkujte zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů.

Do lesa chodit by byl nyní vyloženě hazard. Na horách omezte vycházení a nevydávejte se na túry. Dodržujte pokyny Horské služby.

Policie

Hasiči

Záchranná služba

Strážníci

© 2017 | Tísňoválinka.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací